Nové kurzy masáží dětí a jejich správné nošení

9. 7. 2019

V rámci oddělení fyzioterapie budou od letošního září pořádány kurzy pro děti. Kurz masáží dětí a kojenců pro rodiče a seminář o správném nošení a manipulaci miminek.

Kurzy masáží dětí a kojenců pro rodiče

V kurzu bude představeno využívání doteků k prohloubení vztahu rodiče a dítěte, navázání neverbální komunikace či navození relaxace a pocitu klidu dětí, ale také dospělých. Naučíme se masáže bříška, která se dají výborně využít při problémech s nadýmáním. Masáže jsou vhodné též pro děti, které měly obtížnější start do života, jako jsou těžší porod či hospitalizace. Naučíme se prvky z indických a švédských masáží a  jógy. Během společných setkání se budeme také věnovat aromaterapii a jejich účinků na našeho tělo.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

• Kapacita kurzu: 5 - 6 dětí s rodiči
  • Termín: 3 lekce v měsíci (1 lekce 60 min.)
  • Cena  kurzu: 1 500 Kč
  • Co s sebou: podložku pod miminko, látkovou plenku, pití pro Vás i pro děťátko, pohodlné oblečení, oblíbenou hračku miminka. Masážní oleje budou k dispozici v rámci ceny kurzu, ale můžete si přinést vlastní olej, na který je vaše dítě zvyklé.
  • Místo a čas konání: Nemocnice Hořovice, tělocvična fyzioterapie v přízemí
  • Objednání telefonicky či osobně na recepci fyzioterapie Nemocnice Hořovice tel. 311 555 503

Seminář o správném nošení miminek

Během semináře o handlingu, neboli vhodné manipulaci s dítětem, se naučíte jak vaše miminko správně zvedat, pokládat a nosit v náručí, tak abyste podpořili jeho psychomotorický vývoj. Dozvíte se o nošení dětí v šátku nebo jiných nosítkách. Základ pro handling můžeme nalézt v Bobath konceptu, který je uznávanou fyzioterapeutickou metodou po celém světě. Právě každodenní manipulace by se mohla stát vaší hrou a terapií zároveň.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

• Kapacita semináře: 5 - 6 dětí s rodiči
  • Termín: 1 lekce (120 min.)
  • Cena semináře: 500kč
  • Co s sebou: podložku pod miminko, látkovou plenku, pití pro Vás i pro děťátko, pohodlné oblečení, oblíbenou hračku miminka. Na kurz můžete, ale nemusíte, vzít své miminko s sebou. K dispozici máme panenky na vyzkoušení.
  • Místo konání: Nemocnice Hořovice, tělocvična fyzioterapie v přízemí