Nová úschovna jízdních kol pro zaměstnance nemocnice

12. 8. 2019

Od pondělí 12. 8. 2019 mohou zaměstnanci nemocnice využít úschovnu jízdních kol, která je umístěna přímo v areálu nemocnice.

„Na žádost našich zaměstnanců jsme postavili pro jízdní kola samostatnou budovu přímo v areálu nemocnice,“ říká Tomáš Petsinis, provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice. „Jsme rádi, že naši zaměstnanci myslí i na své zdraví a ne jen na zdraví pacientů a snaží se praktikovat aktivní pohyb. Na kole dojíždí do nemocnice přibližně 50 zaměstnanců, ale věřím tomu, že se jejich počet zvýší s vědomím, že mohou své kolo zanechat v hlídaném prostoru přímo v areálu nemocnice,“ dodává.

„Já osobně jezdím do práce na kole, tudíž jsem ráda, že vedení nemocnice vyslyšelo naši žádost a já budu moci kolo parkovat bez strachu z odcizení,“ říká Iva Švarcová, zdravotní sestra dětských ambulancí. „Práce zdravotní sestry není jednoduchá, není to rozhodně ani sedavé zaměstnání, přesto jsem ráda, že si jízdou na kole mohu před návratem domů uklidnit myšlenky. Z domova to mám do práce přibližně 6 km,“ dodává.

Do úschovny jízdních kol se vejde až 75 kol s možností rozšíření. 20 míst je vybaveno zásuvkou pro dobití, tudíž je možné zde parkovat i elektrokola. Celý prostor je monitorován.