Navštívili nás Tři králové

8. 1. 2020

Sbírku v Berouně a v okolí realizuje Charita Beroun a jako každý rok navštívili Tři králové i naši nemocnici.

„Malý koledníci s pokladničkami zazpívali několik koled. Bylo to milé setkání a jsme rádi, že jsme přispěním mohli pomoci,“ říká Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice. Jako už tradičně výtěžek sbírky v našem okolí podpoří Terénní pečovatelskou službu Charity Beroun. V Tříkrálové sbírce je stále více prostředků, v roce 2019 to bylo téměř 214.000,- Kč.

Pořadatelem a organizátorem samotné Tříkrálové sbírky je Charita Česká republika. První ročník sbírky proběhl v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. Tehdy vyrazili do ulic na základě staré lidové tradice první dobrovolníci v oblecích králů a koledovali pro potřebné. O rok později se již koledovalo na mnoha místech republiky a postupem času se Tříkrálová sbírka stala největší charitativní sbírkou v Česku. V letošním roce slaví sbírka 20. výročí.

Cílem sbírky je šířit radost a boží požehnání a vykoledovat prostředky, které pomohou lidem v tíživé situaci, kterou sami nedokáží vyřešit.