Návrat našich kolegů z dovolené na ostrově Kos

2. 7. 2018

V červnu strávili zaměstnanci nemocnic v Hořovicích a Berouně dovolenou na řeckém ostrově Kos. Zdravotníci, tj. lékaři, zdravotní sestry nebo sanitáři, pobyli v Řecku celkem sedm dní. Stejně jako v předchozích letech se jednalo o zasloužilé a nejoblíbenější zdravotníky. Náklady na jejich pobyt byly plně hrazeny z prostředků provozujících společností. A jaké byly jejich dojmy?

„Musím se přiznat, že i v mém věku, byl tento pobyt u moře první. Za sebe mohu říci, poznala jsem co je ráj,“ říká Alena Seifertová, staniční sestra onkologického stacionáře. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří mě nominovali na týdenní pobyt na ostrově Kos. Vše mohu hodnotit jenom kladně: hotel, ubytování, strava, moře, pláž, kulturní programy během dne i večer, krajina, plavba lodí, město Kos, dobrá parta lidí - co více říci… Úžasná dovolená, za kterou patří majiteli a vedení nemocnice Hořovice velký dík,“ konstatuje hořovická sestra.

Ostrov Kos byl vybrán jednak kvůli jeho symbolice – je to místo, kde se narodil a působil nejslavnější lékař všech dob, antický Hippokrates, ale také proto, že patří mezi nejkrásnější řecká letoviska. Hotelový komplex Atlantis, který se nalézá přímo u pláže, je usazen v udržované zahradě s exotickou flórou a palmami. Nedaleko hotelu je centrum známého letoviska Lambi, kde se nachází mnoho výborných restaurací, taveren, barů a obchůdků.

„Řecké ostrovy jsme navštívily poprvé. Dovolenou na ostrově Kos plného slunce, krásných pláží a průzračného moře jsme si s kolegyní naplno užily,“ líčí své dojmy Mgr. Irena Smutná, vedoucí sestra centrálního příjmu. „Na spoustu zážitků budeme s úsměvem dlouho vzpomínat. Řecké ostrovy jsme navštívily poprvé. Děkuji všem zaměstnancům nemocnice, kteří mě na dovolenou poslali,“ dodává hořovické zdravotnice.

Zdravotníci z Berouna a Hořovic se mohli dále podívat do první antické nemocnice Asklepion a na další antické památky ve městě Kos, které je údajně jedno z nejkrásnějších řeckých měst. Jak svědčí i jejich fotografie (viz fotogalerie), prošli se kolem antických domů, rytířského hradu a přitom objali legendární Hippokratův platan. V zapůjčeném automobilu bylo možné projezdit celý ostrov.