Na neonatologické konferenci se sešli lékaři a sestry z celé České republiky a Slovenska

25. 3. 2018

Dne 22. - 23. března se uskutečnil již 3. ročník Dnů novorozeneckých kazuistik v krásných prostorách zámku Zbiroh. Konference byla určena pro lékaře a sestry novorozeneckých oddělení všech stupňů péče, se zaměřením na novorozence od 30. týdne těhotenství. V letošním roce se akce účastnilo téměř 200 zdravotníků z celé České republiky, pozvání přijali i slovenští kolegové.

Na začátku konference účastníky přivítali MUDr. Milena Dokoupilová, primářka hořovického neonatologického oddělení a hlavní organizátorka konference, MUDr. Martin Čihař, místopředseda výboru České neonatologické společnosti, a také Blanka Červenková, hlavní sestra hořovické nemocnice. „Jako v předchozích letech byl o akci velký zájem. Možnosti předávání zkušeností v oboru neonatologie jsou velmi omezené, proto jsem velmi ráda, že se naše konference Dny novorozeneckých kazuistik zařadila mezi známou a uznávanou celostátní konferenci,“ říká primářka MUDr. Milena Dokoupilová, která je garantem konference.

V průběhu 2 dnů se živě diskutovalo nad čtyřmi desítkami kazuistik novorozenců narozených od 30. týdne těhotenství. Jedná se o jedinečnou příležitost výměny praktických zkušeností mezi velmi zkušenými a začínajícími lékaři, které mohou přispět k rychlejší diagnostice a terapii některých novorozeneckých stavů.

„Věřím, že tyto dva dny přinesly velmi cenné informace pro všechny zúčastněné. Ráda bych poděkovala nemocnici Hořovice za veškerou podporu a firmám za doplnění odborného programu. Dle ohlasů účastníků věřím, že se v dalším roce sejdeme opět v takto hojném počtu, “ chválí si akci MUDr. Milena Dokoupilová.