Movember v Nemocnici Hořovice

30. 11. 2018

Již čtvrtým rokem se zapojili lékaři ortopedie do akce Movember s cílem pomoci v boji proti rakovině.

Nadační fond „Muži proti rakovině“ každým rokem spolupracuje s charitativní organizací Movember. Pánové si po dobu měsíce listopadu nechávají růst vousy, kníry a bradky. Za jejich odvahu jsou odměňováni finančními příspěvky od známých, kamarádů a kolegů, vše za účelem podpořit preventivní vyšetření.

Lídrem skupiny hořovických vousáčů je jako v předchozích letech primář ortopedického oddělení MUDr. Milan Pastucha. „Letos v Movemberu vybírám prostředky a zvyšuji povědomí pro všechny táty, bráchy, syny a kamarády v našem životě,“ komentoval zapojení do akce hořovický primář.

Nadace Movember zlepšuje životy mužů prostřednictvím projektů zaměřených na prevenci rakoviny prostaty, rakoviny varlat, duševního zdraví a sebevražd.

„Naším lékařům se podařilo vybrat více jak 14 tisíc Kč. Heslem celé akce je „Zabraňte tomu, aby muži umírali zbytečně mladí“ a já jsem rád, že jsme svými vousy k tomuto poslání přispěli,“ dodává MUDr. Milan Pastucha.

 

 

 

Nadační fond Muži proti rakovině se snaží bojovat na poli typicky mužské formy rakoviny, kterou je rakovina prostaty a rakovina varlat. Obě formy bohužel pokrývají kompletní věkové spektrum. Zatímco rakovina prostaty postihuje zejména starší ročníky, rizikovou skupinou pro rakovinu varlat jsou velmi mladí muži.

Galerie