Lékárna Nemocnice Hořovice má k dispozici nový léčivý přípravek proti COVID-19 LAGEVRIO

27. 12. 2021

Perorální antivirotika účinná proti SARS-COV-2 jsou novým nástrojem k omezení následků pandemie COVID-19.

Lék proti COVID-19 LAGEVRIO je indikován k léčbě mírného až středně těžkého koronavirového onemocnění COVID-19 u dospělých s pozitivním diagnostickým testem SARS-COV-2, kteří mají alespoň jeden rizikový faktor pro rozvoj závažného onemocnění.

„Pacientům tento lék může předepsat například praktický lékař na "poukaz na vyšetření číslo 06". S tímto dokumentem dorazí pacient nebo pověřená osoba do Nemocnice Hořovice na Centrální příjem, kde lékař ověří potřebné náležitosti a vy se můžete dostavit do nemocniční lékárny. Zde vám bude lék vydán oproti poukazu na vyšetření. Upozorňujeme covid pozitivní pacienty, že výdej v lékárně pro tyto pacienty bude fungovat na výdejní okénko z boku lékárny. Přípravek Lagevrio je ve formě tvrdých tobolek, a proto je možné ho užívat v domácím prostředí," říká Mgr. Tomáš Veverka, vedoucí lékárny.

Případné upřesňující informace o možnostech a způsobu výdeje a použití neregistrovaného léčivého přípravku Lagevrio jsou na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Přípravek není náhradou vakcinace proti COVID-19, která je jediným dlouhodobým prostředkem k získání specifické imunity. Osoby, kterým byla podána antivirotika proti COVID-19, pokračují v dodržování zásad izolace či karantény dle příslušných předpisů.