Když děti kreslí dětem

17. 2. 2020

Naši dětští pacienti tráví na oddělení různě dlouhý čas, po který se stane jejich přechodným domovem nemocniční pokoj. Víme, jak moc důležité v procesu uzdravování je přátelské a hezké prostředí. A kdo jiný by o potřebách dětí měl vědět více než samotné děti. Proto, abychom dětem i jejich rodičům na dětském lůžkovém oddělení Nemocnice Hořovice zpříjemnili pobyt, oslovili jsme Základní uměleckou školu Václava Talicha v Berouně.

„Díky úžasné spolupráci s berounskou uměleckou školou se nám podařilo zkrášlit lůžkovou část oddělení dětskými kresbami,“ říká primářka oddělení v Nemocnici Hořovice Mahulena Exnerová. „Zdi na chodbách oddělení jsou již mnoho let vyzdobeny zvířecími motivy, což se dětem vždy velmi líbilo. Vhledem k tomu, že jsou během své nemoci často upoutány na lůžko, chtěli jsme jim podobnou výzdobu dopřát i v pokojích. Zachovali jsme proto téma přírody a zvířat. Jednotlivé pokoje jsou vždy vyzdobeny kresbami se stejným motivem, tento motiv v podobě malého obrázku je i na vstupních dveřích na pokoj. A tak tu máme například pokoj u hrocha,“ dodává. „Hospitalizovaným dětem se výzdoba moc líbí a věřím, že jim příjemné prostory pomohou i k rychlejšímu uzdravení.“

„Celá akce byla pojmenována Děti dětem a v tomto duchu jsme přistupovali i k samotným kresbám,“ říká vedoucí výtvarného oddělení Mgr. Art. Andrea Borovská, pod jejímž vedením obrazy vznikaly a dodává: „Bylo úžasné, s jakým nadšením se naše děti ujaly úkolu, diskutovaly nad vybranými obrázky a přály si, aby právě jejich obrázek byl vybrán. Celkový výsledek je krásný  a jsem ráda, že potěšil nejen naše děti, ale i děti a jejich rodiče na oddělení.“

Akce pojmenovaná Děti dětem měla za cíl zkrášlit lůžkovou část dětského oddělení.