Kardinál Duka navštívil Nemocnici Hořovice

12. 2. 2019

Na pondělí 11. února připadá Světový den nemocných. V tento den každoročně navštěvuje kardinál Dominik Duka jednu z český nemocnic. Letos kardinálova volba padla na Nemocnici Hořovice ze skupiny AKESO holding. Kardinál požehnal personálu i pacientům a sloužil mši za uzdravení.

Kardinál Dominik Duka navštívil v nemocnici oddělení, kde jsou léčeni dlouhodobě vážně nemocní dětští pacienti.
Oddělení následné a intenzivní péče pro děti (NIP) poskytuje multidisciplinární chronickou intenzivní a resuscitační péči dětem všech věkových skupin, které jsou velmi těžce až nevyléčitelně nemocné. Jde o děti s různým typem diagnóz, které dlouhodobě omezují jejich základní životní funkce a jejichž podpora je v různém stupni nadále nutná.
Oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče (DIOP) poskytuje péči dětem do 19 let a je určeno pro děti se závažným život limitujícím onemocněním, které vyžadují dlouhodobou ošetřovatelskou péči.
Kardinálu Dukovi byl zároveň představen koncept paliativní péče, která je poskytována v rámci nemocnice dětským i dospělým pacientům, a která zahrnuje nejen péči o symptomy fyzického zdraví, ale také péči psychologickou, sociální a spirituální.

„Jsme poctěni, že si pan kardinál vybral právě naší nemocnici k tomu, aby zde sloužil mši svatou, které se účastnili převážně zaměstnanci nemocnice a pacienti,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Michal Průša. „Zdravotníci nemocnice nabízejí zprostředkování duchovní a spirituální služby pacientům již v průběhu vstupního vyšetření. V tuhle chvíli diskutujeme o pastorační smlouvě, která bude mít v rámci ekumenický charakter,“ doplnil ředitel.