Jsme připraveni otestovat Berounsko a Hořovicko

16. 12. 2020

V následujících dnech bude Ministerstvem zdravotnictví zahájeno plošné testování obyvatel na COVID-19 antigenními testy. Naše zdravotnická zařízení se této akce aktivně účastní. Nemocnice Hořovice i Rehabilitační nemocnice Beroun disponují odběrovými místy, kde lze provést antigenní test či test PCR. Přijďte se zdarma otestovat na COVID-19, ať máme zdravé Berounsko i Hořovicko.

Nový rezervační portál

Od dnešního dne se mohou zájemci o antigenní test na COVID-19 objednat přes náš rezervační portál. Portál naleznete na webových stránkách Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun, kde si můžete zvolit nejen místo odběru, ale i přesný čas a požadovaný typ testu.

„Rezervační portál jsme vytvořili pro větší komfort zájemců o testování. V době, kdy Ministerstvo zdravotnictví vyzvalo veřejnost k dobrovolnému testování antigenními testy zdarma, očekáváme větší zájem ze strany obyvatel o test na COVID-19,“ řekl MUDr. František Vlček, ředitel pro procesy, kvalitu a efektivitu z holdingu AKESO.

Ukončeme šíření COVID-19 na Berounsku a Hořovicku

„Výhodou antigenních testů je rychlá detekce viru SARS-CoV2, kdy je již do 20 minut od odběru znám výsledek. Test se provádí výtěrem z nosohltanu a jeho spolehlivost je vysoká, zejména u osob, které jsou v době testování samy infekční. Senzitivitu používaných testů jsme si ověřili ve studii, kterou jsme v nedávné době zpracovali ve spolupráci s 3. lékařskou fakultou UK na vzorku 520 osob. Jsme přesvědčeni, že plošným a opakovaným testováním prostřednictvím antigenních testů lze významně zpomalit pandemii COVID-19 a omezit nutnost drahých a omezujících restriktivních opatření,“ dodal MUDr. Vlček.

Antigenní test na COVID-19 provádíme v odběrových místech, které jsou umístěny na parkovištích u obou nemocnic. Aby mělo plošné testování smysl a došlo k co největší detekci pozitivních osob v populaci, doporučujeme podstoupit antigenní test opakovaně, například každých 5-7 dní, a to i při negativním výsledku předchozího testu.

Možnost objednat se na test PCR je nadále možné jen pro osoby s žádankou od lékaře či hygienické stanice.