Hořovická nemocnice si připomněla Mezinárodní den sester a ošetřovatelek

11. 5. 2018

Květinu a poděkování za náročnou práci, kterou zdravotní sestry vykonávají, dostaly ošetřovatelky a porodní asistentky Nemocnice Hořovice od hlavní sestry nemocnice Blanky Červenkové. Vedení nemocnice se rozhodlo tímto způsobem připomenout i letos svátek všech sester, který se již od roku 1965 slaví po celém světě 12. května.

Vedení nemocnice předalo květiny a poděkování sestrám ve všech odděleních i ambulancích. Jsou to ošetřovatelky, které do práce nastoupily před několika měsíci, ale i sestry, které v Hořovicích pracují již celá desetiletí. „Tento den osobně pokládám za velice důležitý, protože bez namáhavé, náročné a zodpovědné práce našich sester by naše nemocnice nemohla poskytovat tak kvalitní služby. A tento den je možné našim sestrám za jejich práci a nasazení poděkovat,“ řekla Blanka Červenková. „Celkem v naši nemocnici pracuje víc než 300 sester a porodních asistentek a prakticky tento den je formou uznání za jejich nelehkou, ale významnou práci, která je bohužel ze strany pacientů mnohdy nedoceněná,“ uvedla hlavní sestra hořovické nemocnice.

Mezinárodní den ošetřovatelek vznikl na počest narození Florence Nightingalové, (12. 5. 1820), ženy, která se, i přes počáteční odpor rodiny, začala věnovat nemocným a raněným a jako první vytvořila za Krymské války (1853-56) základy ošetřovatelského modelu používaného dodnes. Zasloužila se o první vzdělávání ošetřovatelek s hlavním důrazem na dodržování hygieny a také vlídnosti a empatie k nemocným.