Dnes se u nás uskutečnil jubilejní 160. odběr krve

18. 11. 2020

Za dobu existence naší transfuzní stanice je to již druhý takto významný odběr.

160. odběr krve dnes uskutečnil pan Václav Štěrba z Chyňavy, který tímto získal hodnocení Zlatého kříže ČČK 1. třídy. „Chodím darovat pravidelně již 40 let. Domluvili jsme se tenkrát s kamarády ze zemědělského družstva,“ řekl pan Štěrba a jak sám říká, nevidí v tom nic výjimečného. „Darovat krev by měl každý člověk, každý, kdo je zdravý, vždyť to nic není a uděláte něco dobrého.“

Stejného významného počtu dosáhl v loňském roce pan František Šmíd, který daruje krev již od roku 1982. Sám darování krve vidí jako svůj zdravý životní postoj a lidskou solidaritu. „Chtěl bych poděkovat všem dobrovolným dárcům krve a to nejen z berounského okresu za jejich záslužný postoj, za jejich kapky naděje pro nás, pro všechny potřebné, kteří jsme tento nejcennější dar nutně potřebovali ke svému následnému žití,“ řekl pan Šmíd.

Naše transfuzní stanice je největší odběrové místo v České republice. Děkujeme nejen dárcům, kteří uskutečňují jubilejní odběry, ale i všem ostatním, kteří chodí darovat krev. Každý den přichází i prvodárci, vám děkujeme, že jste se rozhodli přidat k nám a darovat kus sebe pro záchranu jiných.

Galerie

Za Nemocnici Hořovice přišla panu Štěrbovi poblahopřát paní Šrámková, vedoucí sestra trasfuzního oddělení, která mu předala jako poděkování květinu a hodinky značky Casio.