Den sester a ošetřovatelek

12. 5. 2020

Na dnešní den 12. 5. 2020 připadá mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek.

Každoročně v tento den hlavní sestra nemocnice rozdává všem sestrám a ošetřovatelkám jako poděkování za jejich obětavou a náročnou práci rudou růži.

„Rád bych touto cestou poděkoval všem našim sestrám, ošetřovatelkám a v neposlední řadě i sanitářkám a sanitářům za to s jakou pílí, ochotou a vstřícností vykonávají svou práci. Pro většinu z nich je to poslání, které plní svědomitě a s jasným cílem pomoci člověku,“ říká Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra Nemocnice Hořovice a dodává: „V naší nemocnici pracuje téměř 600 sester a sanitářů. Jsem na naše sestry, ošetřovatelky a sanitáře moc pyšný. Svou práci, i přes momentální situaci stiženou navíc pandemií Covid-19, stále vykonávají s plným nasazením a jsem rád, že dnešní růže jim vykouzlily na tvářích ještě větší úsměv.“

Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry.
Florence Nightingale (12. 5. 1820 – 13. 8. 1910) byla anglická ošetřovatelka a jedna z nejvýznamnějších osobností viktoriánské doby. Je považována za zakladatelku a průkopnici povolání všeobecné (zdravotní) sestry a moderního ošetřovatelství