Den absolventů se zájmem o chirurgii a ARO

2. 5. 2024

Pod záštitou personálního oddělení Nemocnice Hořovice se 22. 4. 2024 uskutečnil Den absolventů se zájmem o chirurgii a ARO, kde si studenti 5. a 6. ročníků mohli poslechnout přímo od těch nejpovolanějších, co práce v těchto oborech obnáší.

Seminář uvedl náměstek pro léčebnou a preventivní péči MUDr. Radek Majerčin, který studentům představil nejen hořovickou nemocnici, ale i celý zdravotnický holding AKESO, jehož je nemocnice součástí.

Následně se slova ujal primář chirurgického oddělení MUDr. Martin Oberreiter. Cílem jeho přednášky bylo představení chirurgického oddělení a detailní popis toho, co nově příchozí lékaře na jeho oddělení čeká. Neopomněl ani zmínit, jaké novinky se připravují a kam chce pod svým vedením oddělení posunout.

MUDr. Tomáš Šebek studentům popsal svůj životní příběh, kdy se jako mladý lékař dostal do hořovické nemocnice, kde se naučil všemu, co následně na svých misích potřeboval. Své vyprávění doplnil i o realistické fotky pacientů, operací a zážitků z jeho zahraničních cest. Studenti tak mohli nahlédnout pod pokličku toho, jak se operuje na různých místech světa.

Velkým přínosem a lze říct i nastavení si zrcadla byla poslední přednáška, kde zástupci hořovických mladých lékařů, MUDr. Václav Nesrsta a MUDr. Vojtěch Ludvík, povídali o svých začátcích v nemocnici, o tom, jak je seniornější kolegové přijali, jak nad nimi dohlížel mentor, který je vedl v začátcích, kontroloval je a učil, dokud si nebyli jistí a mnoho dalšího. Bez jakéhokoliv přikrášlení popsali celý svůj adaptační proces a přiznali i chvíle, které nebyly vždy jen růžové. Takto objektivního názoru si posluchači vážili ze všeho nejvíce.

Po přednáškách čekalo na přítomné pohoštění, při kterém měli prostor k volné debatě s přednášejícími lékaři. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že tento den byl velkým přínosem pro jejich rozhodování ohledně budoucí kariéry a možnost osobního a nerušeného rozhovoru s tak významnými lékaři byla pro ně nepostradatelná.

Jako bonus si personální oddělení pro dva vylosované účastníky připravilo překvapení, a to poukaz do řecké restaurace FILEMA.

„Tato akce rozhodně nebyla poslední, naopak. Už nyní plánujeme další den pro absolventy a mladé lékaře, takže určitě nepřestávejte sledovat naše sociální sítě a webové stránky, kde se včas dozvíte více informací,“ prozradil HR oddělení. „Tímto bych chtěla celému svému HR týmu poděkovat za perfektní organizaci, všem lékařům za vynikající prezentace a všem účastníkům, že si našli čas a dorazili k nám,“ dodala na závěr HR manažerka Andrea Kropáčová.

Galerie