Zdravotnická zařízení AKESO holdingu oslavila Mezinárodní den sester

12. 5. 2022

Mezinárodní den sester každoročně připadá na 12. květen. Nemocnice Hořovice, která spadá do zdravotnického holdingu AKESO, i tento rok pamatuje na své zdravotní sestry a malou pozorností v podobě růže jim tak chce vyjádřit svůj dík za nelehkou práci, kterou jejich profese obnáší.

Tento význačný den, který se slaví již od roku 1965, chce nejen poukázat na významnou roli zdravotních sester v zdravotnickém systému, ale připomíná se jím i narození Florence Nigtingaleové, zakladatelky povolání zdravotní sestry. Nigtingaleová byla anglická ošetřovatelka, která se v 19. století zasloužila o modernizaci ošetřovatelské péče a zavedla standardy péče a hygieny, a za své zásluhy získala mnoho ocenění, mimo jiné jako první britská žena Řád za zásluhy pro britské impérium.

Na odkaz Florence Nigtingaleové navazují svojí prací další zdravotní setry po celém světě. Jejich nasazení a neutuchající obětavost při péči o pacienty je obdivuhodná a zaslouží si velký respekt. I my si uvědomujeme důležitou a nezastupitelnou úlohu všech našich sester a chceme jim vyjádřit podporu a obdiv.

„Uplynulé „covidové“ roky vyzdvihly práci sester mezi populací a mnoho lidí si více uvědomilo, jak je jejich práce důležitá a obtížná,“ říká Adéla Šubertová, hlavní sestra Nemocnice Hořovice. „Velmi ráda bych touto cestou poděkovala všem zdravotním sestrám v naší nemocnici nejen za loňské roky, ale i za to, že se snaží být empatické a péče o pacienta je u nich na prvním místě. Vážíme si práce, kterou odvádíte, ač víme, že je často velice náročná. Milé sestřičky, děkujeme Vám za práci, kterou odvádíte, a přejeme Vám hodně štěstí, zdraví a úspěchů v pracovním i osobním životě,“ dodává.