Za měsíc průměrně ujedeme 84 000 km

9. 8. 2021

Dopravní zdravotní služba Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun zajišťuje dopravu pacientů a invalidních či méně pohyblivých osob k hospitalizaci nebo na vyšetření a zároveň slouží k přepravě či transportu biologického materiálu.

„Na bezplatnou dopravu máte nárok v případě, že vám ošetřující lékař vystavil převozní příkaz k transportu. Sanitní vozidlo si můžete objednat i v případě, že nemáte převozní příkaz, ale za těchto okolností je však nutné si cestu uhradit osobně,“ vysvětluje Ondřej Fabian, vedoucí dopravy. „Dopravní zdravotní služba naší nemocnice má k dispozici 14 vozů pro převoz pacientů, průměrně tak ujedeme až 84 000 km měsíčně.“

Naše vozidla nejsou součástí Zdravotnické záchranné služby.

V případě, že sháníte urgentní pomoc a voláte linku 155, přijíždí Zdravotní záchranná služba. Výstražná světelná a akustická signalizace našich sanitních vozů je využívána převážně ve chvíli, kdy je převážen materiál do krevní banky a tudíž je nutný rychlejší převoz.

Každý automobil z vozového parku nemocnic má vybavení dle vyhlášky 296/2012 Sb. a protože některé položky povinné výbavy podléhají expiraci, byla ve spolupráci s IT oddělením nemocnice vyvinuta aplikace, která tuto expiraci položek v každém z těchto vozů hlídá, což velice usnadňuje jejich údržbu.

„Náročnou práci mají nejen řidiči, ale i dispečerky, které denně odbaví okolo 130 příchozích i odchozích hovorů,“ dodává Fabian.

Dopravní zdravotní služba má ve své správě i jeden z hlavních benefitů pro zaměstnance nemocnic a tou je svozová doprava. Pro zdravotníky Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun je k dispozici 15 automobilů pro cestu do práce z Prahy, Berouna, Plzně a Příbrami.