Workshop na operačním sále

30. 4. 2024

Na operačním sále hořovické nemocnice se uskutečnil chirurgický workshop, který se konal pod záštitou primáře chirurgického oddělení MUDr. Martina Oberreitera. Během workshopu MUDr. Jiří Jeřábek, všeobecný chirurg třebíčské nemocnice, předvedl miniinvazivní operaci břišní kýly a diastázy břišních svalů metodou, která se nazývá e-TEP-Rives-Stoppa.

Účastníkům workshopu se naskytla jedinečná možnost shlédnout práci odborníka na vlastní oči, klást mu otázky přímo při operaci. Vybraný lékař Nemocnice Hořovice při výkonu asistoval, část výkonu provedl. Metodu, která je v chirurgickém světě relativně mladá provádí MUDr. Jiří Jeřábek pravidelně svým pacientkám a pacientům s velkým úspěchem.

„Jedná se o miniinvazivní operaci, při které dochází k minimálnímu poškození stěny břišní. Pacientkám po zákroku zůstanou pouze nepatrné jizvy. Díky šetrnému zákroku dochází i k rychlejší rekonvalescenci, menším pooperačním komplikacím a kromě skvělého kosmetického efektu dochází i k rychlejšímu návratu do běžného života,“ upřesňuje výhody zákroku primář MUDr. Oberreiter.

Počet pacientů trpících břišní kýlou i žen s poporodním rozestupem přímých břišních svalů není nízký, a tato metoda je stále více vyhledávaná. Zvláště ženy ocení minimální jizvy, kratší dobu hospitalizace a menší pooperační bolestivost.

„Jsem rád, že se od teď tento výkon bude provádět i na našem pracovišti,“ dodává na závěr primář chirurgie MUDr. Martin Oberreiter.

Galerie