Vychází jarní NÉA

18. 5. 2020

Když jsme jarní číslo začali připravovat, byla pandemie koronaviru zatím ve vzdálené Asii. Při vydání tohoto čísla má české zdravotnictví za sebou více jak dva měsíce perného boje s touto nemocí. Naše nemocnice nevyjímaje.

Ohromné vypětí personálu a vlnu solidarity oceňuje ve svém úvodníku majitel našich nemocnic Sotirios Zavalianis. Boji proti COVID-19 se pak věnujeme i na dalších stránkách a bezpochyby se k němu vrátíme i v čísle následujícím.

Ač se tématu pandemie COVID-19 nyní nelze vyhnout v žádných médiích, přesto jsme rádi, že vám prostřednictvím našeho časopisu můžeme představit i další události posledních týdnů.

Jako vždy přinášíme dva profilové rozhovory, tentokrát se sálovou sestrou Emilií Dejdarovou, která pracuje v Rehabilitační nemocnici Beroun neuvěřitelných 52 let, a také s kaplanem Nemocnice Hořovice Zbyškem Jonczym.

Primář Miloš Stoilov pak detailně popisuje berounské Oddělení následné péče, ve kterém se daří navrátit až 80 % pacientů do aktivního života.

Jarní Néa vám jistě přinese zajímavé čtení, milou vzpomínku na MUDr. Jana Caltu, detailní pohled na unikátní rehabilitaci pacientů po transplantaci plic nebo plánované rozšíření artroskopického centra.

Časopis NÉA naleznete v našich čekárnách a můžete si ho přečíst i online zde.