Uzavřeli jsme smlouvu na nákup 5 nových operačních stolů

29. 10. 2019

V Nemocnici Hořovice disponujeme 5 centrálními operačními sály. Nyní jsme uzavřeli smlouvu se společností Getinge na nákup nových operačních stolů řady Maquet Otesus.

„V naší nemocnici se stále snažíme zajišťovat nejen špičkovou péči, ale i kontinuálně obměňovat přístrojové vybavení dle nejnovějších trendů. V závěru letošního roku jsme přistoupili k obnově operačních stolů na centrálních operačních sálech,“ říká Tomáš Petsinis, provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice. „Pro nemocnici nebude mít nákup žádný vzrůstový ekonomický dopad, hlavním důvodem nákupu je modernizace stávajícího vybavení. Cena všech pěti stolů se pohybuje okolo 17 milionů korun a počítáme s dodáním začátkem roku 2020.“

„Potřeba obměnit stávající vybavení operačních sálů vzešla z požadavků současné doby. Populace bohužel tíhne k obezitě a nové operační stoly jsou mimo jiné přizpůsobeny pro osoby s extrémně vysokou hmotností. Navíc umožňují možnost individuální přestavby dle dané odbornosti,“ popisuje nové operační stoly primář ortopedického oddělení MUDr. Milan Pastucha.

Centrální operační sály zajišťují zázemí pro operativu napříč všemi odbornostmi. Provoz operačních sálů je nepřetržitý.