Tradiční setkání předčasně narozených dětí U Sluneční brány

12. 6. 2024

V sobotu 8. června 2024 se v zámeckém parku hořovického zámku konala již tradiční zahradní slavnost věnovaná předčasně narozeným dětem. Tuto výjimečnou událost každoročně organizuje neonatologické oddělení Nemocnice Hořovice, aby oslavilo statečné děti, které přišly na svět předčasně nebo po narození potřebovaly intenzivní péči zdejšího novorozeneckého oddělení.

Více než čtyřicet dětí si se svými rodiči a sourozenci užívaly odpoledne plné smíchu, her a soutěží pod širým nebem. Na závěr si každé z dětí odneslo upomínkovou medaili a několik drobných dárků, které jim budou sloužit jako vzpomínka na tento báječný den. Nicméně, největší radost byla patrná v očích samotných pořadatelek – sester a lékařek z hořovické neonatologie.

„Většinu z dětí jsme viděli naposledy před třemi lety, když jsme je propouštěli domů. Vždy nás neskutečně potěší, když vidíme, jak veselé a šťastné děti a rodiče se nám na slavnost vracejí,“ sdělila s dojetím primářka hořovické neonatologie MUDr. Milena Dokoupilová. Na setkání panovala po celou dobu takřka rodinná atmosféra, neboť některé z dětí s maminkami strávily na neonatologii několik týdnů. Na tyto společné chvíle se nedá zapomenout, shodli se všichni přítomní.

Organizačně se zahradní slavnosti ujala, také již tradičně, vrchní sestra Mgr. Kamila Přádová. Sestřičky a lékařky, které na děti v ten den čekaly, je přivítaly v rozkošných převlecích. Děti tak uvítal Křemílek s Vochomůrkou, veselé berušky a roztomilé žirafy, což vytvořilo nezapomenutelnou pohádkovou atmosféru.

Tato slavnost byla nejenom oslavou odvahy a síly malých bojovníků, ale také krásným připomenutím společných chvil, které spolu všichni strávili v ne vždy úplně lehkých začátcích.

Galerie