Středočeské ortopedické sympozium v Mladé Boleslavi

1. 5. 2019

Naši lékaři se aktivně podíleli na II. ročníku sympozia, které pořádalo Ortopedicko-traumatologické odděleni Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s.

„Sympozium vzniklo v roce 2016 díky MUDr. Jiřímu  Beznoskovi, primáři Nemocnice Benešov, kde jsem působil v roce 2003-2008. Při plánování na schůzce primářů Národního kongresu CSOT jsme se shodli, že chceme konferenci, na které budeme probírat převážně komplikace, které mohou během operace nastat. Nechtěli jsme vytvořit sympozium, kde se všichni budeme chlubit úspěchy. Naopak přáli jsme si vytvořit něco, z čeho si všichni mohou vzít ponaučení a to se nám povedlo,“ říká primář ortopedického oddělení Nemocnice Hořovice a jeden z pěti zakladatelů sympozia MUDr. Milan Pastucha. „Ve středních Čechách je 5 oblastních nemocnic a 3 menší, proto jsem možnost být spoluzakladatelem považoval za čest,“ dodává.

Hlavním tématem letošního ročníku byly Záchovné operace kolene v artrotickém terénu u mladších pacientů a komplikace náhrad kloubu. Sympozium se konalo v Mladé Boleslavi v nádherném prostředí vzdělávacího centra Na Karneli. Garantem byl  MUDr. Pavel Šedivý a účastnilo se ho přibližně 150 posluchačů z  lékařských i nelékařských oborů.

Zdravotní zařízení, která se podílela na sestavení programu byla Oblastní nemocnice Kladno, Oblastní nemocnice Kolín, Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, Oblastní nemocnice Benešov, Nemocnice Hořovice a Nemocnice Mělník.

„Lékaři Ortopedického oddělení naší nemocnice prezentovali v každém bloku příspěvek, který se shledal s pozitivním ohlasem a věříme, že v prezentacích na konferencích budeme pokračovat. Zvažujeme, že bychom příští sympozium organizovali v Nemocnici Hořovice. Samozřejmě se zachováním konceptu přiznání se ke komplikacím, pokoře k medicíně jako umění a vzetí si z toho zpětné vazby, protože komplikace se během zákroků stávají a je lepší o nich mluvit,“ doplňuje hořovický primář.

 

 

 

 

 

 

 

Galerie

Prim. MUDr. Milan Pastucha při prezentaci Periprotetické zlomeniny distálního femuru
Prezentaci UniTEP kolene a osteotomie proximální tibie v našem souboru představil MUDr. Jan Beščec
Za Nemocnici Hořovice prezentoval i MUDr. Petr Landsperský téma ASK operace ramene
Zástupce primáře Ortopedického oddělení MUDr. Zdeněk Poledník přednášel na téma Trochanterické zlomeniny