Slavíme světový den dárců krve

15. 6. 2020

Na 14. 6. připadá celosvětově uznávaný den dárců krve. Děkujeme všem dárcům krve, kteří navštěvují naší transfuzní stanici.

„Děkujeme všem dárcům, kteří, i přes situaci v posledních týdnech, nepřestali chodit darovat krev,“ řekla vrchní sestra transfuzní stanice Jana Šrámková a dodala: „Na transfúzním oddělením jsem už přes 30 let, s mnoha dárci se znám osobně. Říkám, že jsme taková jedna velká rodina. A protože se praví, že z cizího krev neteče, tak to asi bude pravda. Dárcům chceme poděkovat v této době hlavně za obětavost, spolupráci, ale především i za statečnost a optimismus, s kterými přicházejí na naše oddělení. My jim za to můžeme nabídnout příjemné prostředí, vlídné jednání a úsměv, který v současné době není vidět. Pacienti děkují za záchranu životů všem dárcům, kteří si uvědomují, že se bez krve neobejdou a zázračně neuzdraví. Kdo od srdce dává, dvakrát dává.“

Naše odběrové místo je největší ve Středočeském kraji. Ročně registrujeme kolem 12 000 odběrů.

Každoročně pořádáme pro dárce jako poděkování hudební koncert v prostorách hořovického či berounského kulturního domu. Naši dárci se tak mohli účastnit vystoupení Miro Žbirky s kapelou, zatančit si na hity kapely Žlutý pes, či si poslechnout koncert Tomáše Kluse. V letošním roce se bohužel koncert pro dárce musel, s ohledem na nastavená proti-epidemiologická opatření, zrušit. O to více se těšíme na další ročník, který bude opět velkolepý. Kdo přišel darovat krev dnes, na tento významný den, dostal od nás alespoň jako malé poděkování zákusek z kavárny Zavalianis Sweet.

Galerie