Šestnácté číslo časopisu NÉA právě vyšlo

20. 11. 2023

Podzimní vydání časopisu NÉA, které je opět plné novinek i stálých rubrik, najdete již nyní v našich zdravotnických zařízeních a online na našich webových stránkách.

Úvod časopisu je věnován hořovické porodnici U Sluneční brány, jež nabízí komplexní služby, které nastávající maminku bezpečně provedou těhotenstvím, porodem i citlivým obdobím po něm. V rozhovoru s vedoucí lékařkou porodnice MUDr. Terezou Valentovou si povídáme například o plánech na rozšíření prostor poporodní péče či nových službách porodních asistentek, na něž je náležitě pyšná.

V nově otevřeném Centru duševní rehabilitace v Berouně se již několik měsíců úspěšně staráme o duševní zdraví pacientů. Nabízíme Vám ohlédnutí za slavnostním otevřením tohoto moderního pracoviště, které proběhlo v červnu letošního roku.

Tématem psychického zdraví se rovněž zabývá článek o Denním psychoterapeutickém sanatoriu Ondřejov a jejich terapeutických programech, v němž nám Mgr. Šárka Sejčková přiblížila program Vrba, který pomáhá překonat komunikační bariéry. 

Velkým tématem, které hýbalo několik měsíců naším zdravotnickým holdingem, bylo představení Centra jednodenní péče, které nabízí ve velmi krátké době řešení zdravotního problému od A do Z.

O možnosti svozu na ozařování do pardubického Multiscanu jsme psali několikrát. Důležité je však zmínit, že kromě léčby a dalších benefitů, o nichž jsme se již zmínili, si pacienti velmi pochvalují dlouhé rozhovory s řidiči, kteří je na ozařování dovážejí. Působí na ně totiž téměř terapeuticky. Více najdete v rubrice „Co děláme navíc“.

Co dodat závěrem? Nezapomeňte si přečíst o tom, co v nemocnici pacientům nejvíc chutná. Budete překvapeni.

Hezké počtení při dobrém jídle.