Přivítali jsme v naší nemocnici budoucí zdravotníky

14. 11. 2019

Byli jsme osloveni studenty okolních základních škol s žádostí o exkurzi v naší nemocnici.

„Jsme rádi, že je mezi mladými lidmi zájem o studium zdravotní školy. Ze Střední zdravotní školy v Berouně k nám a do naší sesterské nemocnice Rehabilitační nemocnice Beroun chodí studenti na praxi a jsme vždy rádi, že u nás po dokončení studia zůstávají i na pevné pracovní úvazky,“ říká Jiří Pichlík, hlavní sestra Nemocnice Hořovice.

„Dnes přišli studenti základních škol v Hořovicích a Cerhovicích. Mezi studenty byl hlavně zájem o informace týkající se provozu a kompetencí, které by v rámci své odbornosti měli,“ říká Jiří Pichlík. „Já sám jsem absolvent Střední zdravotní školy v Berouně a praxi jsem absolvoval v Nemocnici Hořovicích, kam jsem od prvního ročníku studia docházel i na brigádu, tudíž volba pracovního místa byla jasná. I dnes se dvě žákyně po prohlídce prostor oddělení nemocnice rozhodly, že u nás nastoupí na brigádu, což samozřejmě vítáme. Je vždy lepší, když si mladí lidé práci vyzkouší před samotným výkonem povolání.“

„Povolání všeobecné sestry nabývá v dnešní době opět na popularitě a my jsme rádi, že můžeme práci studentům přiblížit na vlastní oči,“ říká vedoucí personálního oddělení Nemocnice Hořovice Andrea Kropáčová.

Studenti Střední zdravotní školy do Nemocnice Hořovice docházejí i vykonávat odborné praxe v rámci plnění maturitní zkoušky.

"Zájemcům o práci v naší nemocnici rádi kdykoliv ukážeme jak prostory, tak přestavíme samotný provoz," říká Jiří Pichlík, hlavní sestra Nemocnice Hořovice.