Příměstský tábor pro děti našich zaměstnanců

23. 8. 2019

Během letošních letních prázdnin proběhly čtyři turnusy příměstských táborů pro děti zaměstnanců Nemocnice Hořovice, Rehabilitační nemocnice Beroun a našich lékáren.

„Každý z táborů byl tematicky zaměřen na něco jiného, a tak si děti mohly vybrat. Ty, které zajímá historie, trávily týden po českých hradech a zámcích. Dalším tématem byli například mladí vědci. Na tomto táboře se děti věnovaly pokusům a lektvarům,“ popisuje Daniela Korosová, vedoucí dětské skupiny Nemo. „Nejoblíbenější tábory však byly s tématikou lega a tepfaktoru, ty byly plně obsazeny jako první,“ pokračuje.

Hlavní vedoucí tábora byla jako každý rok Jana Hlavová, absolventka pedagogické fakulty v Plzni, která se věnuje už více než 10 let práci s dětmi. „Děti byly moc šikovné. Mám radost, když vidím jejich nadšení do her. Moc jsme si užili i společné výlety. V rámci jednotlivých táborů jsme navštívili několik krásných míst v ČR. Nejvíce byly děti nadšené z továrny lega v Kladně,“ říká k průběhu táborů hlavní vedoucí.

„Má 7letá dcera se v rámci Dětské skupiny NEMO zúčastnila 2. běhu LPT na téma mladí vědci. První den sice Adélky zvědavost a očekávání provázely i obavy z neznáma, ale ty se rozplynuly téměř okamžitě. Její slova po absolvování prvního dne byly: „…mami, super, super, super…!“ Těšila se na každý další den a pravidelně odcházela domů spokojená a nadšená. Perfektní příprava a přístup ze strany vedoucí tábora, výlety a žádný prostor pro nudu přispěly k tomu, že u nás tento „nemácký“ příměstský tábor jednoznačně zvítězil,“ chválí organizaci tábora paní Lenka Frýbertová, zástupkyně vedoucí klinických laboratoří Nemocnice Hořovice.

Příměstské tábory byly pořádány pro děti školního věku. Pro předškolní děti je péče zajištěna v dětské skupině NEMO, která je určena pro děti zaměstnanců nemocnice a která je otevírací dobou přizpůsobena pracovní době zdravotníků.