Otevíráme dětskou chirurgickou ambulanci v Berouně

3. 11. 2020

V Rehabilitační nemocnici Beroun je již dlouhodobě poskytována chirurgická ambulantní péče, která je realizována ve spolupráci s naší nemocnicí. Zajišťují ji lékaři s dlouholetou praxí v oboru. Nyní v rámci zkvalitnění služeb rozšiřujeme tento tým o erudovaného dětského chirurga.

Za otevřením chirurgické ambulance zaměřené na dětské pacienty stojí především MUDr. Martin Vyhnánek, který je součástí týmu motolských lékařů. Již deset let spolupracuje s dětským oddělením v Hořovicích, kde u dětských pacientů provádí plánované chirurgické zákroky.

Zeptali jsme se pana doktora, co jej vedlo iniciování otevření dětské chirurgické ambulance v Berouně.

Letošní podzim to bude deset let, kdy jsem se stal členem dětského chirurgického týmu Fakultní nemocnice Motol, který začal operovat v hořovické nemocnici dětské pacienty. A je běžnou praxí, že po operaci musí následovat kontrola a ta se většinou děje ambulantně. Mnoho našich malých pacientů muselo dojíždět na kontrolu do Hořovic či do Prahy, na Kliniku dětské chirurgie při FN Motol. Proto rozšíření chirurgické ambulantní péče s možností ošetření dětských pacientů na půl cesty, v Berouně, bylo jen otázkou času.

S čím se na vás mohou pacienti obrátit?

Dětská chirurgická ambulance je určena pro děti jakéhokoliv věku, tedy od kojeneckého až do dospělosti. Počítáme, že se na ni budou obracet nejčastěji pacienti na kontrolu po operaci v Hořovicích. To znamená po operaci pupeční či tříselné kýly, vodní kýly, nesestouplých varlátek a zúžené předkožky. Lékaři jsou zde připraveni poradit v oblasti dětské chirurgie, včetně klinického vyšetření a pokud bude potřeba, tak i naplánovat operační výkon.

Kdy a kde je možné se objednat?

Dětská chirurgická ambulance v Rehabilitační nemocnici Beroun bude fungovat každou středu do 16:00 do 18:00 hodin v pavilonu B. A objednat se mohou pacienti už nyní přes recepci nemocnice na telefonní lince 311 745 272 či 144 99.

Když bude zájem uvažujete o rozšíření pracovní doby?

Zatím jde o pilotní projekt dětské chirurgické ambulance v Rehabilitační nemocnici v Berouně, ale pokud by byl zájem opravdu velký, tak rozšíření pracovní doby nevylučuji.

Je toto Vaše první pracovní setkání s Rehabilitační nemocnicí Beroun?

Je to možná překvapivé, vzhledem k době mé působnosti v sesterské nemocnici, ale toto je opravdu mé první setkání. Věřím, že se dětská chirurgická ambulance setká se zájmem malých pacientů i jejich rodin a budeme moci s kolegou MUDr. Vojtěchem Dotlačilem s vaší nemocnicí více spolupracovat.