Nové oddělení urologie

23. 5. 2019

V Nemocnici Hořovice jsme otevřeli samostatné urologické oddělení. Do této doby byly urologické výkony prováděny na oddělení chirurgie.

„V naší nemocnici stále navyšujeme zdravotní služby, ať už ve smyslu rozšíření jejich spektra, tak zvýšení kvality nabízených služeb. V tomto měsíci jsme otevřeli nové oddělení urologie. Oddělení je umístěno v druhém patře hlavní budovy a disponuje 16 lůžky, z toho jsou 4 trojlůžkové a 2 dvoulůžkové pokoje,“ popisuje oddělení provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice Tomáš Petsinis.

„V rámci urologické ambulance poskytujeme kompletní ambulantní péči včetně cystoskopického vyšetření, bioptického vyšetření prostaty a urodynamického vyšetření. V rámci široké škály operativy provádíme kompletní endourologickou operativu (močové kameny, prostata, moč. měchýř), operace ledvin otevřenou cestou a laparoskopicky nádorová onemocnění, vrozené vady, výkony na genitálu a výkony pro inkontinenci u žen,“ popisuje spektrum péče primář nového oddělení urologie MUDr. Petr Běhounek.