Nemocnici navštívil Pavel Pavlík a Jan Skopeček

4. 5. 2021

„Hořovická nemocnice je vskutku krásné moderně vybavené prostředí, které by mohlo jít příkladem," říká Pavel Pavlík, radní Středočeského kraje pro zdravotnictví.

„Jeden z důvodů, proč jsme navštívili Nemocnici Hořovice, je osobní poděkování zdravotníkům,“ řekl Pavel Pavlík radní Středočeského kraje pro zdravotnictví, který dnes společně s Janem Skopečkem členem Poslanecké sněmovny České republiky navštívil naší nemocnici, aby se osobně setkal se zdravotníky oddělení, kde se starají o covidové pacienty.

„Z mého pohledu je středočeské zdravotnictví jedno a mělo by působit jako celek, akorát má jinou strukturu vlastníků a občan by neměl poznat, zda jde do soukromé či státní nemocnice. Hořovická nemocnice je vskutku krásné moderně vybavené prostředí, které by mohlo jít příkladem.“

„Hlavní účel dnešní návštěvy je poděkování lékařům a zdravotníkům za práci během covidové krize. Rádi jsme jim jako poděkování předali i symbolický dárek v podobě vitamínů a přípravků na posílení imunity. Krajského radního pro zdravotnictví Pavlíka jsem zval do Hořovic i proto, aby si mohl prohlédnout privátní nemocnici, která by mohla být inspirací pro krajská zařízení. Jako poslanec Parlamentu ČR se dlouhodobě snažím zvát do Hořovic další politiky proto, aby o Hořovicích věděli a znali je i pro případ, že budou rozhodovat o věcech, které se mohou Hořovic v budoucnu dotýkat,“ popsal Jan Skopeček.

„Bylo mi potěšením přivítat v naší nemocnici pány Pavlíka a Skopečka. Během jejich návštěvy jsme jim představili vybraná oddělení nemocnice a také provoz našeho očkovacího centra, v kterém jsme již vyočkovali téměř 14 000 dávek, z toho prošlo 3 900 osob kompletní vakcinací, tudíž jim byla podána i druhá dávka vakcíny,“ řekl MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice.

Jedním z důvodů návštěvy bylo i osobní poděkování zdravotníkům.
Během návštěvy nemocnice jsme zavítali i na novorozenecké oddělení, kterým nás provedla primářka oddělení MUDr. Milena Dokoupilová.
O provozu oddělení Následné a intenzivní péče pro děti informoval návštěvu MUDr. Daniel Blažek, primář oddělení.
Porodnice U Sluneční brány je největší porodnicí ve Středočeském kraji.