Naší nemocnici navštívil premiér Andrej Babiš

22. 3. 2021

V rámci připraveného programu byl představen panu premiérovi holding AKESO, který zahrnuje mimo jiné Nemocnici Hořovice, Rehabilitační nemocnici Beroun a Onkologické a radiodiagnostické centrum Multiscan v Pardubicích.

„Navštívil jsem strašně moc nemocnic v České republice, ještě s bývalým ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, ale takovou péči a takovou starostlivost o zaměstnance jsem ještě nikdy neviděl.“ Těmito slovy zahájil předseda vlády ČR Andrej Babiš tiskový briefing v naší nemocnici.

V rámci připraveného programu byl představen panu premiérovi holding AKESO, který zahrnuje mimo jiné Nemocnici Hořovice, Rehabilitační nemocnici Beroun a Onkologické a radiodiagnostické centrum Multiscan v Pardubicích.

„Hlavním tématem našeho jednání byl nový projekt přístavby Nemocnice Hořovice, který má za cíl nejen zvýšit kapacitu lůžek až o 270 lůžek standardní péče, 22 lůžek ARO a 30 lůžek JIP, ale počítá i s novým unikátním pracovištěm urgentního příjmu a 12 nejmodernějšími operačními sály. Záměr celého konceptu je vytvořit nemocnici nové generace, která bude připravena v době případné další epidemie na rychlou transformaci na pandemické pracoviště,“ popsal Sotirios Zavalianis, majitel AKESO holding.

„Myslím, že stát by se tady mohl naučit plno dobrých věcí,“ uzavřel setkání pan Babiš po prohlídce vybraných oddělení naší nemocnice.