Movember 2019 – motivační video našich zdravotníků vidělo již 43,7 tisíc lidí

11. 11. 2019

Každý rok se zdravotníci naší nemocnice účastní charitativního projektu Movember.

Movember je každoročně probíhající charitativní akce zaměřená na mužské zdraví a to zejména na osvětu a prevenci uro-onkologických onemocnění, zejména na rakovinu prostaty, varlat, duševní zdraví a také problematiku sebevražd u mužů. Název vznikl složením dvou anglických slov – Moustache (knír) a November (listopad).

Lidé mohou podporovat charitativní akci několika způsoby. Asi nejznámější je pěstování kníru po celý měsíc listopad. Dále mohou jednotlivci, skupiny, firmy či sponzoři přispívat finančními částkami na konto Movemberu či nadace Muži proti rakovině. Finanční výtěžek akce bude využit na podporu výzkumu, diagnostiky a léčby uro-onkologických onemocnění.

„V roce 2019 se do akce aktivně zapojili lékařští i nelékařští pracovníci ortopedického, urologického oddělení a oddělení ARO Nemocnice Hořovice. Všichni jsme natočili propagační video, kterým chceme vyzvat všechny muže, aby mysleli na své zdraví a nechali se preventivně vyšetřit,“ říká primář ortopedického oddělení MUDr. Milan Pastucha a hlavní iniciátor akce v Nemocnici Hořovice a dodává: „Myslím, že video se nám povedlo, dosvědčují to i pozitivní ohlasy z okolí, 43,7 tisíc shlédnutí a 550 sdílení na sociálních sítích.“

Tento rok bylo urologické oddělení Nemocnice Hořovice podpořeno nadací Muži proti rakovině nákupem nového bioptického děla a 200ks bioptických jehel.

Video můžete shlédnout na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/NH.nemocnicehorovice/.

Pokud byste se rozhodli akci finančně podpořit, zde naleznete profil našeho týmu.