Letošní setkání předčasně narozených dětí bylo již jubilejní, páté

1. 7. 2019

Neonatologické oddělení hořovické nemocnice uspořádalo již jubilejní pátou zahradní slavnost pro děti, které se narodily v roce 2016 před 35. týdnem těhotenství anebo měly těžší start do života a vyžadovaly intenzivní péči neonatologického oddělení. V hořovickém zámeckém parku, kousek od Sluneční brány, po které nese hořovická porodnice svůj název, se sešlo téměř 50 dětí v doprovodu svých rodičů a sourozenců, někdy i prarodičů. Park se hemžil i sedmery dvojčaty. Dohromady se slavnosti zúčastnilo více než 200 lidí.

Děti i jejich rodiče a sourozence přivítala MUDr. Milena Dokoupilová, primářka hořovické neonatologie, spolu se sestřičkami a lékařkami ze svého oddělení. Pro děti a jejich doprovod byl opět připraven bohatý program, spousta her a dalších aktivit.

„Letos jsme měli na počasí velké štěstí, nezmokli jsme jako vloni a teplo bylo až dost. Proto jsme pro děti připravili i malé bazénky ke zvlažení. Měli jsme opět možnost strávit s dětmi a rodiči nádherné odpoledne,“ říká MUDr. Milena Dokoupilová. „Děti plnily různé úkoly, za které dostávaly razítka, a na závěr všechny získaly upomínkovou medaili a spoustu dárků." Nejoblíbenější „disciplínou“ se i v letošního roce stala opět kobyla Etna, kterou do zámecké zahrady přivedla sestřička Jesika. Na koníčku se svezly snad všechny děti. Zpočátku stydlivé děti se během několika minut rozkoukaly a téměř všechny si nechaly pomalovat krásnými obrázky na obličej.     

Za organizací akce stojí i letos především Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra neonatologie, a její sesterský tým. Při hromadném focení primářka Dokoupilová poděkovala svým sestřičkám za výbornou přípravu a organizaci a rodičům za to, že přijali pozvání. „Je to pro nás nesmírně důležitá zpětná vazba. Je hezké po třech letech vidět děti, které neměly start do života úplně jednoduchý,“ konstatovala primářka oddělení. Slíbila, že v této tradici bude hořovická neonatologie pokračovat i v dalších letech.

A pocity z letošního setkáni? „Opět nádherné, plné dojetí. Dělá nám velkou radost, že si i po třech letech rodiče udělají čas a dorazí za námi. To je další odměna za naši velmi náročnou práci,“ uzavírá hořovická primářka.

 

Galerie

Za organizací akce stojí neonatologické oddělení.