Jarní vydání časopisu NÉA

23. 5. 2024

Zajímavými tématy nabité vydání našeho časopisu NÉA najdete právě v těchto chvílích nejen v čekárnách našich zdravotnických zařízeních. O čem si v jarním vydání můžete přečíst?

Největší radost máme z úspěchu majitele zdravotnického holdingu AKESO pana Ing. Sotiriose Zavalianise, který byl letos oceněn titulem EY Podnikatel roku 2023 a nyní ho čeká cesta do Monte Carla na celosvětové finále.

Digitální terapie Mindwell, zaměřená na léčbu depresí a úzkostí, oslavuje již rok působení na trhu a úspěšnou pomoc. Kolik pacientů již touto novou formou terapie prošlo? Kolik terapeutů se na ní aktivně podílí? Neváhejte a otevřete stranu 4 a začtěte se.

Porodnice U Sluneční brány Nemocnice Hořovice má mnoho prvenství, ale co je opravdu obdivuhodné, že jí jako jedné z mála porodnic v České republice neklesá porodnost. Na co vše se mohou nastávající maminky těšit? Dozvíte se na stránkách uvnitř.

Velké změny jsou i v Rehabilitační nemocnici Beroun. Po 17 letech svého působení v pozici ředitelky nemocnice odešla paní Mgr. Nataša Petsini. Článek vám prozradí, jak pod jejím vedením nemocnice rozkvetla do současné podoby. Rovněž stojí za přečtení rozhovor se známým chirurgem MUDr. Tomášem Šebkem, který nově působí v Centru jednodenní péče, anebo příběh pacientky tohoto centra Lenky Pietrulové, ve kterém sdílí své zkušenosti.

Onkologické a radiologické centrum Multiscan se věnuje především onkologickým pacientům. Nedávno proběhla přednáška onkologa MUDr. Miroslava Žiarana, který se věnoval velmi citlivému tématu, jak v prostředí onkologie komunikovat nepříznivé zprávy. Dočtete se i o unikátním způsobu transportu onkologických léčiv, který v pardubickém Multiscanu úspěšně využívají a je inspirací pro další nemocnice.

Výčet zajímavých článků z nového jarního čísla tímto zdaleka nekončí, a tak vám přejeme příjemné a inspirativní čtení.