Hormonální jóga - cvičení pro ženský hormonální systém

6. 6. 2019

Od září 2019 rozšiřujeme nabídku skupinových cvičení, které provozujeme v Nemocnici Hořovice.

Novinkou v nabízených skupinových cvičení bude od září hormonální jóga. „Tento druh cvičení je vhodný pro ženy s bolestivou nebo nepravidelnou menstruací, premenstruačním syndromem, hormonální dysbalancí, dále pro ženy s jinými funkčními gynekologickými obtížemi,“ popisuje cvičení MUDr. Barbora Šťastná, vedoucí lékařka oddělení fyzioterapie Nemocnice Hořovice. „Další vhodnou skupinou jsou ženy, které se snaží o otěhotnění.“

Hormonální jóga představuje sestavu cviků, při kterých je kladen důraz na správné provedení cviku a správné dýchání. „Během 8 lekcí Vás bude sestavou provádět naše zkušená fyzioterapeutka, která bude korigovat cviky tak, abyste následně sestavu zvládly samostatně a správně a mohly tak pokračovat doma,“ říká lékařka.

Cvičení hormonální jógy se koná vždy 1x týdně pod vedením fyzioterapeutky. Více informací na naší recepci 311 555 503.

Na oddělení fyzioterapie je dále k dispozici:

Rehabilitační cvičení s prvky jógy

- Cvičení je vhodné pro široké spektrum pacientů s chronickými vertebrogenními obtížemi, kteří se chtějí aktivně podílet na zmírnění svých bolestí a zlepšení kondice.
- Vychází se ze základnách cviků jógy, ale přizpůsobuje cviky Vašim konkrétním potřebám, možnostem i limitům.

Cvičení SM systém – spirální stabilizace

- Rehabilitační metoda MUDr Smíška, která se zaměřuje na procvičování svalových řetězců.
- Cvičí se s elastickými lany většinou ve stoje nebo v sedě.
- Je vhodná pro pacienty s bolestmi zad, se skoliózou, pro pacienty po operacích páteře, pro pacienty s výhřezem disku, diastázou břišních svalů apod.
- Cvičení funguje též jako prevence vzniku vertebrogenních obtíží.
- Cvičení je opět zaměřeno na nácvik cvičební jednotky pro cvičení doma.

Kondiční cvičení pro seniory

- Cvičení je zaměřeno na udržení rozsahu pohybu v kořenových kloubech, na šetrné posílení oslabených svalových skupin končetinového i trupového svalstva.
- Je vhodné nejen pro seniory, ale též pro pacienty v dekondici, např. po závažnějším onemocnění, či po dlouhodobé imobilizaci.
- Je dobrým startem k celkovému zlepšení funkce svalů a kondice.

Cvičení probíhá v tělocvičně fyzioterapie v Nemocnici Hořovice.
Tělocvična v Nemocnici Hořovice.