Hokejisté Žebráku dražili dresy z „Utkání pro onkologii“

7. 12. 2022

V minulém týdnu mohli lidé dražit dresy hokejistů Spartak Žebrák, které na sebe oblékli při domácím mistrovskému utkání krajské ligy proti Mladé Boleslavi. Celý výtěžek byl poukázán onkologickému a radiologickému centru Multiscan, jehož detašované pracoviště onkologie je součástí Nemocnice Hořovice.

Samotný zápas se odehrál v sobotu 19. listopadu 2022 na hořovickém zimním stadionu pod názvem „Utkání pro onkologii“. Hokejovému duelu předcházelo úvodní slovo zástupkyně Města Žebrák Marie Rumpíkové a čestné vhazování provedl sám starosta Města Žebrák Pavel Horázný.

„Děkujeme celému hokejovému týmu Spartak Žebrák, že přišli s nápadem podpořit onkologické centrum. Listopad se neodmyslitelně zapsal lidem do paměti celosvětovou akcí Movember, která má za cíl zpopularizovat prevenci převážně mužských onkologických onemocnění. Věřím, že si nyní spoustu lidí vzpomene i na hokejový zápas, který se uskutečnil v listopadu a díky němuž se vybrala úctyhodná částka, kterou využijeme na modernizaci oddělení onkologie,“ popsala Ing. Mgr. Martina Kulštejnová, ředitelka společnosti Multiscan s.r.o.

Jednalo se o speciální utkání, ve kterém chtěl klub HC Spartak Žebrák pomoci onkologicky nemocným lidem, zejména s rakovinou prsu, varlat a prostaty, za přispění všech partnerů této akce, kterým bychom chtěli velmi poděkovat! Dovolíme si již nyní říct, že akce splnila svůj účel a celková vybraná částka činí 92 881 Kč,“ netajil se nadšením z povedené akce Marek Potěšil, organizátor akce.