Hokejisté bojovali za hořovickou onkologii

12. 2. 2024

V listopadu se konalo výjimečné charitativní hokejové utkání mezi Spartakem Žebrák a Lvem Benešov, které přineslo nejen radost ze sportu, ale také významnou finanční podporu onkologickým pacientům naší společnosti Multiscan. Akce se konala na ledové ploše v Hořovicích a výsledek utkání v tomto případě nebyl vůbec podstatný. Záštitu této akci poskytnulo město Žebrák v čele s panem starostou Bc. Pavlem Horázným.

V rámci této události byla vybrána částka 135 495 Kč, která byla v plné výši věnována oddělení onkologie. Slavnostního předání se ujal sám organizátor akce Marek Potěšil, který šek předával společně s panem starostou Žebráku.

Dlouho jsme přemýšleli a zvažovali, co za tuto hezkou sumu pořídit, abychom našim pacientům zkvalitnili zázemí ambulancí anebo jim zpříjemnili léčbu samotnou. Nakonec jsme se domluvili, že částka pomůže při pořízení diagnostického přístroje,“ vysvětluje výkonná ředitelka Multiscan Ing. Mgr. Martina Kulštejnová, která společně s primářem místní hořovické onkologie MUDr. Martinem Šmakalem šek s velkou vděčností přijala.

Pořadatelé, hráči a zdravotnický holding AKESO, jehož součástí jsou onkologická zařízení v Pardubickém kraji i v nemocnici v Hořovicích, jsou vděčni všem, kteří se zúčastnili hokejového utkání, a přispěli tak k tomuto úspěchu. Proběhlé hokejové utkání nejen podtrhlo sílu solidarity mezi místní a benešovskou komunitou, ale také mezi hokejovými hráči, kteří společnými silami dosáhli tak hezkého finančního výtěžku. Děkujeme.