Dětský den na hradě Točník

20. 6. 2022

Pro děti našich zaměstnanců jsme uspořádali dětský den na hradě Točník.

Celý hrad Točník patřil v sobotu zaměstnancům Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice a jejich rodinám.

Program byl připraven tak, aby zaujal širokou věkovou skupinu dětí. Cesta na hrad byla lemována úkoly, které děti zavedly až na samotný hrad, kde za vyplněnou hrací kartu získaly odměny.

V prostorách hradu byla připravena loutková pohádka o drakovi a starší děti se učily bubnovat se šamanem na 30 připravených bubnech různých velikostí. Nechyběly ani rukodělné dílny, kde si děti ozdobily dřevěné výrobky, malování na obličej, doprovodné soutěže a občerstvení. Dospělí mohli navštívit hradní věž plnou netopýrů nebo pozdravit medvědy Agátu a Martina, maskoty hradu, kteří žijí v podhradí.

„Děkujeme za skvělou akci pro celou rodinu. Jsem sice z blízké vesnice, ale na hrad jsme se nevydali už dlouho. Tak jsme tuto příležitost využili a jsem ráda. Moc se nám líbila balónková výzdoba a odměny pro děti,“ děkovala zdravotní sestra Kateřina z berounské nemocnice.

Starší děti se učily bubnovat se šamanem na 30 připravených bubnech různých velikostí.