Benefiční koncert pro Oddělení následné intenzivní péče pro děti

25. 5. 2018

Dne 24. 5. 2018 proběhl benefiční koncert hudebního uskupení Klimentské kvinteto v kostele svatého Klimenta v Praze 1. Výtěžek z akce byl věnován nadačnímu fondu Žirafka. V kostele zazněly skladby významných hudebních skladatelů jako je Bohuslav Martinů, Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Joachim Quantze.

Koncert byl pořádán na podporu Oddělení následné intenzivní péče pro děti (OCHRIP) v Nemocnici Hořovice. Oddělení, které bylo v Nemocnici Hořovice první svého druhu v České republice, poskytuje péči dětem všech věkových skupin s různým typem diagnóz chronicky ovlivňující základní životní funkce.

„Koncert byl nejen skvělým kulturním zážitkem, ale i akcí, kde se sešli jak milovníci vážné hudby, tak lidé, kteří chtěli přispět na dobrou věc,“ chválil akci primář OCHRIP MUDr. Daniel Blažek. „ Naše oddělení  bylo poprvé otevřeno v březnu 2014. Současná kapacita oddělení je šest lůžek. Pacientů vyžadujících péči tohoto druhu je ale v Česku hodně a zabírají akutní resuscitační a intenzivní lůžka, která by měla být využita pro nové akutní příjmy. Hořovická nemocnice proto bude oddělení s následnou a intenzivní péčí pro děti rozšiřovat na 13 lůžek,“ dodal primář oddělení.

Nadační fond Žirafka byl založen pro pomoc a podporu všem dětským pacientům hospitalizovaných na třech dětských odděleních Nemocnice Hořovice. Je určen pro novorozenecké oddělení s jednotkou intenzivní péče pečující o novorozence již od 31. týdne těhotenství, dále pro dětské oddělení, které poskytuje péči o děti všech věkových kategorií a oddělení následné intenzivní péče pro děti. „Nadační fond Žirafka byl založen v roce 2016. Naším posláním je pomoc a podpora dětským pacientům, kteří jsou hospitalizováni v Nemocnici Hořovice a jejich rodinným příslušníkům v průběhu jejich léčby,“ uvedla primářka novorozeneckého oddělení a zakladatelka fondu MUDr. Milena Dokoupilová.

Více informací o nadačním fondu a možnosti přispět naleznete na www.nf-zirafka.cz