Balíček ochranných pomůcek pro návštěvy v nemocnici

12. 5. 2021

Současná epidemiologická situace v ČR neumožňuje až na výjimky přítomnost návštěv u hospitalizovaných pacientů ve zdravotnických zařízeních. Vzhledem k tomu, že tato situace trvá více než rok, přicházíme v hořovické nemocnici s možností, jak takovou návštěvu uskutečnit.

Aby mohla být návštěva z epidemiologického hlediska uskutečněna, je nutné zajistit bezpečí pro pacienta, zdravotnický personál i navštěvující osobu. Jedním z mála účinných prostředků v boji s COVID-19 je používání jednorázových ochranných pomůcek. Vzhledem k této skutečnosti jsme sestavili balíček ochranných pomůcek i pro navštěvující osobu.

Balíček jednorázových ochranných pomůcek je zpoplatněn částkou 100 Kč. Tuto částku uhraďte u centrálního příjmu v automatu. Na základě dokladu z platebního automatu vám vydá zdravotnický personál u vstupu na oddělení balíček ochranných pomůcek.

Nadále platí zákaz návštěv na všech odděleních Nemocnice Hořovice.

Přítomnost navštěvující osoby u lůžka pacienta je možná pouze na základě schválení primáře oddělení nebo službu konajícího lékaře a za použití balíčku jednorázových ochranných pomůcek pro navštěvující osobu.

Výjimka platí:

• pro přítomnost jedné osoby u porodu.
  • ohlášené návštěvy otců/jiné osoby ve společném soužití na oddělení šestinedělí mezi 14:00 – 16:00 hodinou a to v počtu jedna osoba u matky.
  • doprovody jsou povoleny jen u dětí, imobilních nebo nesvéprávných osob jdoucích na vyšetření, ošetření nebo k hospitalizaci, v počtu jedné osoby.

Návštěva může být povolena pouze jedné osobě na vícelůžkovém pokoji.