Aktuálně z nemocnice

18. 3. 2021

Nemocnice Hořovice se nadále ocitá v situaci hromadného postižení osob.

Ocitli jsme se za kulminací stavu, což usuzujeme zejména z počtu nově přijímaných pacientů na lůžková oddělení. Zprávou, která nás nejvíce trápí, je to, že neklesá počet případů s těžkým postižením COVID-19 a v současné době jsme na plné kapacitě našeho resuscitačního oddělení. Z tohoto důvodu jsme vybudovali další lůžka, kam můžeme uložit další pacienty, kteří budou potřebovat ventilační podporu.

Na léčbě covid pacientů se podílí nejen personál ARO, interny a chirurgie, ale i další zdravotničtí pracovníci z ostatních odděleních. Za jejich obětavost a nasazení jsem jim nesmírně vděčen.

Věřím, že se situace v naše regionu začne pomalu uklidňovat a v dalších týdnech bude nemocnice pomalu obnovovat svůj provoz.

Současně se snažíme zachovat ambulantní provoz, nicméně vzhledem k tomu, aby se v nemocnici nepohybovalo příliš mnoho osob, zavedli jsme určitá opatření. Mezi ně patří zákaz doprovodů pacientů. Doprovody jsou nadále povoleny jen v případě imobilních osob či nezletilých pacientů. Prosíme pacienty, pokud lze návštěvu lékaře vyřešit distančně, budeme rádi, když využijí kontakt s lékaři tuto cestou. Pacienti, přicházející do ambulance, mohou využít bezplatného provedení antigenního testu na parkovišti před nemocnicí.

Očkování nadále pokračuje. V příštích dvou týdnech bude převážná část slotů obsazená skupinou seniorů a pedagogů na přeočkování druhými dávkami. Pokud bude dostatek vakcín, jsme připraveni mít očkovací centrum otevřené i po většinu velikonočních svátků. Předpokládáme, že přibližně od začátku dubna budou do rezervačního systému vpuštěni i mladší pacienti. Je připraven i systém očkování mladších pacientů trpících nějakým závažným základním onemocněním, u nichž by prodělání COVID-19 infekce bylo významným zdravotním rizikem.

 

MUDr. Michal Průša
ředitel Nemocnice Hořovice