Zdravotníci hořovické nemocnice se podruhé zapojili do akce MOVEMBER

30. 11. 2016

Movember je název charitativní akce, která se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčit muže, aby si nechali narůst kníry a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornosti problematice rakoviny prostaty a varlat.

Do kampaně Movember se hořovičtí zdravotníci zapojili již podruhé, a to jak růstem ozdoby pod nosem, tak i symbolicky, nošením cedulky s logem kampaně. Angažmá asi patnácti hořovických lékařů a zdravotníků skončilo ve středu 30. listopadu tradiční hromadnou fotografií (viz fotogalerie) před oddělením ortopedie, jehož primář MUDr. Milan Pastucha a téměř všichni ortopedičtí lékaři se stali motorem této akce. Zastoupení v propagování Movembru měli též lékaři a zdravotníci dalších oddělení, jako je ARO nebo gynekologie. Nemocnice Hořovice k tomu zrealizovala svou vlastní sbírku, do které mohli přispět nejen zaměstnanci, ale také návštěvníci nemocnice.

„Zaznamenali jsme jen pozitivní komentáře jak ze strany pacientů, tak i ze strany kolegů,“ komentuje ohlasy na svou účast v kampani primář Milan Pastucha. „Movember běží už několik let a je zaměřen na prevenci a léčbu vážných onemocnění. Věřím, že každé upozornění v tomto směru slouží dobré věci,“ shrnuje výsledky svého angažmá v letošním Movembru hořovický primář.

Letošní strategie péče o mužské zdraví byla postavena na třech tradičních pilířích: poznej – předejdi - pomoz.  „Poznej“ znamená především podporu vědecko-výzkumných projektů, zkvalitňování a rozšiřování léčebných možností, a poskytování stipendií. „Předejdi“ spočívá zejména v osvětě, týkající se mužského zdraví. Byla vytvořena řada špičkových audiovizuálních materiálů týkajících se problematiky všech urologických nádorů, které vznikly pod patronací nejvyšších odborných orgánů – urologické a onkologické společnosti. „Pomoz“ představuje pomoc při realizaci nákupu přístrojového vybavení.