Nemocnice Hořovice získala certifikát Nejlepší porodnice Středočeského kraje 2023

6. 11. 2023

Každá z nastávajících maminek si klade otázku, která porodnice je ta nejlepší? Kde se o mne a mé miminko nejlépe postarají? A právě díky těmto otázkám vzniklo hlasování Porodnice roku 2023, kde se volby o nejlepší porodnici mohly účastnit ženy, které rodily v letech 2019 až 2023 a to přidáním konkrétní recenze pod profil dané porodnice.

Hlasování probíhalo celý červen a červenec letošního roku na webovém portále eMimino.cz a hodnoceny byly všechny porodnice v rámci České republiky.

Porodnice U Sluneční brány, která se nachází v Nemocnici Hořovice, získala v celorepublikovém hodnocení krásné druhé místo a zůstala tak jen ve velmi těsném závěsu za Ústavem pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. V rámci Středočeského kraje získala suverénní první místo a může se tak pyšnit oceněním Porodnice roku v kraji 2023.

Naše porodnice patří mezi ty nejvyhledávanější, a to i mezi ženami z Prahy. Nabízíme především alternativu velkých porodnic ve velkých městech.  I přes vysoký počet klientek se nám daří udržet komornější atmosféru a vysoké standardy,“ dodává vedoucí lékařka porodnice MUDr. Tereza Valentová.

Ocenění nás velice těší. Naše moderní prostory porodnice nabízí budoucím maminkám čtyři příjemné a zcela samostatné porodní pokoje, vybavené nejmodernější technikou. Součástí porodnice je i operační sál pro provedení císařského řezu. Za uplynulý rok se v Nemocnici Hořovice narodilo 1618 miminek a právem jí tak náleží i označení s největší porodnice ve Středočeském kraji,“ zmiňuje primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Leoš Teslík, I.F.E.P.A.G.

Do hlasování o titul Porodnice roku se zapojilo tisíce maminek, které kladně hodnotily nejen samotnou porodnici, ale především i milý a vstřícný personál, který poskytuje kompletní péči o matku a dítě během porodu i následně na oddělení šestinedělí.

Porodem všechno teprve začíná. Sestřičky, lékaři, laktační poradkyně a duly z novorozeneckého oddělení jsou připraveni provést maminku prvními dny po porodu a co nejlépe ji podpořit v kojení. Naše oddělení disponuje i jednotkou intenzivní péče pro novorozence, kde zapojujeme co nejdříve po porodu rodiče do péče o své miminko,“ doplňuje primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová.

Porodnice v Nemocnici Hořovice zajišťuje komplexní péči o ženy jak ze spádové oblasti Hořovic, tak i z širokého okolí. Na porodních pokojích se snaží personál zachovat soukromí rodičce a jejímu doprovodu a respektuje její individuální potřeby. Nastávajícím maminkám je zde k dispozici i mnoho moderních metod na úlevu od bolesti během porodu.

Dnes již není výjimkou, že hořovickou porodnici vyhledávají rodičky z celé republiky, a to právě díky nabízeným službám, přístupu lékařů a zdravotníků i velmi příjemným interiérům porodnice. Individuální přístup k péči o rodičku i její miminko je pro hořovickou porodnici standardem.

Naše porodnice se pyšní od roku 2014 statutem Perinatologického centra intermediární péče s jednotkou intenzivní péče pro novorozence, která umožňuje se postarat o většinu dětí zde narozených již od 30. týdne těhotenství, bez nutnosti překladu na vyšší pracoviště, což je pro rodiče velkým přínosem.