„Z celého srdce děkujeme hořovické nemocnici a skvělému lékařskému týmu,“ říká herečka Andrea Růžičková - Kerestešová

23. 8. 2017

Srpen a červenec bývají velmi hektické měsíce pro hořovické porodníky. Nebylo tomu jinak i letos. Mezi maminkami, které se přiklánějí k porodnici U Sluneční brány, jsou desítky, které sem přicházejí z Prahy nebo jiných okresních měst. Mezi ně patří i známá herečka Andrea Růžičková – Kerestešová, která v sobotu 19. srpna, minutu po půlnoci, porodila synka Tobiáše. Paní Růžičková neskrývá nadšení ze zázemí, které jí a ostatním maminkám poskytuje hořovická porodnice. Zároveň vyjadřuje svůj vděk zdejšímu personálu za jeho lidský a profesionální přístup.

„Byl to nepopsatelný zážitek. Z celého srdce děkujeme hořovické nemocnici a skvělému lékařskému týmu, díky kterým jsem i navzdory nemalým komplikacím mohla porodit bez řezu. Jsme nesmírně šťastní“, uvedla novopečená maminka. Na naši otázku, „proč zrovna Hořovice“, Andrea odvětila: „Nechtěla jsem porodit v Praze. Tam porodnice spíš připomínají továrnu. Hledala jsem něco, kde převažuje osobní přístup a kde je podporován vztah matka – dítě. Váhala jsem mezi Hořovicemi a Rakovníkem. Nakonec jsem vybrala hořovickou porodnici, protože jsem si zjistila, že je zde   neonatologie a dokážete zasáhnout, když by nastaly komplikace. Vůbec jsem nelitovala, že jsem si vybrala Hořovice,“ sděluje spokojená maminka vedle spícího Tobiáše.

Na podmínky, které panují v hořovické porodnici, paní Růžičková neskrývaně reaguje s nadšením:  „Je to celé nádherné. Navštívila jsem řadu mých kamarádek v různých porodnicích, ale něco takového jsem ještě neviděla. Cítím se tu jako v bytě, vůbec nemám pocit, že jsem v nemocnici. Neprožila jsem ani tady, ani na gynekologii žádný stres, všude panuje velmi přátelské prostředí. Počítám, že za tři roky se zde setkáme zase… Speciálně bych chtěla poděkovat paní MUDr. Daně Chudáčkové, která nás odrodila a byla nám po celou dobu nesmírnou oporou. Děkujeme neméně primářce neonatologie MUDr. Mileně Dokoupilové za osobní péči a starostlivost. Odcházíme jen s krásnými zážitky,“ konstatuje s úsměvem mladá herečka.

Je všeobecně známo, že hořovická porodnice je stále oblíbenější a její služby vyhledávají rodičky z Prahy a jiných měst republiky. „Láká je k nám nejen moderní a příjemné zázemí, ale také laskavý a profesionální personál,“ uvádí MUDr. Milena Dokoupilová, primářka neonatologického oddělení. A proč je porodnice u Sluneční brány tak oblíbená mezi budoucími maminkami? „Snažíme se poskytovat nejen medicínsky kvalitní, ale zároveň lidskou péči všem novorozencům a jejich rodinám. Současně se snažíme o vytvoření domácí atmosféry,“ vysvětluje hořovická neonatoložka.   Hořovická neonatologie disponuje jednotkou intenzivní péče se statutem perinatologického centra intermediární péče a personál je schopen se postarat o děti narozené od 31. gestačního týdne těhotenství.