Výstavba nového parkoviště u Nemocnice Hořovice má zelenou

28. 4. 2015

Dnes 27. dubna 2015 byla podepsána mezi Městem Hořovice a provozovatelem Nemocnice Hořovice NH Hospital a.s. Smlouva o bezúplatném převodu nemovitosti. Jde o pozemek, který má sloužit jako parkoviště návštěvníkům nemocnice. Smlouvu svými podpisy stvrdili Dr. Ing. Jiří Peřina, starosta Hořovic a Ing. Sotirios Zavalianis, majitel společnosti NH Hospital a.s..

Zastupitelstvo Města Hořovice již dříve schválilo bezúplatný převod vlastnického práva k výše uvedenému pozemku, na kterém v nejbližší budoucnosti a po vyřízení nutných administrativních záležitostí, začnou práce pro výstavbu nového parkoviště o kapacitě cca 100 parkovacích míst.
Během setkání starosty Hořovic a majitele nemocnice, jehož se také zúčastnil ředitel nemocnice MUDr. Michal Průša, Ing. Peřina vyjádřil svou spokojenost s vývojem budování nemocnice, kterou označil jako „skvost města“. Zároveň zdůraznil záměr města rekonstruovat ulici, která vede od zámku k nemocnici a postavit novou autobusovou zastávku před hlavním vchodem nemocnice.

Ing. Zavalianis poděkoval hořovickým zastupitelům za vstřícné gesto a zdůraznil, že v současné době probíhají stavební práce k rozšíření kapacity již stávajícího parkoviště pro zaměstnance v areálu nemocnice o dalších 99 parkovacích míst. Dle jeho vyjádření budou nová parkovací místa u zaměstnaneckého parkoviště k dispozici již koncem léta a tím pádem se alespoň částečně zlepší situace s parkováním v okolí nemocnice. Zároveň Ing. Zavalianis oznámil záměr postavit v prostorách nemocnice novou mateřskou školu, určenou především pro děti zaměstnanců nemocnice.