Nemocnice na kolech, aneb „Někdo jede a někdo se veze“

1. 7. 2015

První společný cyklovýlet zaměstnanců hořovické nemocnice se uskutečnil v pátek 26. června a rozhodně se nejednalo o ojedinělou akci. Již v květnu proběhl volejbalový turnaj a další akce, jako například účast na závodě Dračích lodí na Berounce, jsou v plánu. Jak sdělují sami účastníci, je důležité potkávat se s kolegy i mimo pracoviště.

Výšlap na kolech nebyl zdaleka určený jen aktivním sportovcům, na své si přišli i rekreační cyklisti, protože pečlivě naplánovaná trasa nebyla náročná. Během trasy čekala na „bikery“ i jedna občerstvovací stanice ve formě doprovodného auta, které vezlo vodu, džus a tatranky. Že o legraci nebylo nouze, potvrzuje i jeden z účastníků, Jitka Kubovčiaková z administrativy nemocnice. „Již delší dobu jsem neměla příležitost se na kole pořádně projet a jsem ráda, že jsem jela,“ sdělila s úsměvem paní Kubovčiaková.

Cyklisti si vyzkoušeli i roli servisu, když bylo třeba vyměnit a lepit duši kola, zdolali nástrahy lesních výmolů i lehkých karambolů. Odměnou jim byly nejen kouzelné výhledy do kraje, ale pak i konečné občerstvení na Penzionu Ranch zpět v Hořovicích.
Do konce prázdnin je plánován ještě jeden společný cyklovýlet, na který jsou již nyní srdečně zváni všichni zaměstnanci nemocnice. Podrobnosti budou včas sděleny.