Letošní vítězkou soutěže Sestra mého srdce je naše Andrea Růžičková!

29. 3. 2017

Nemocnice Hořovice se poprvé letos zúčastnila renomované soutěže Sestra roku. Andrea Růžičková, vedoucí sestra ortopedického oddělení, se stala historicky první kandidátkou hořovické nemocnice, která se ze stovky dalších navrhovaných sester stala finalistkou v kategorii Přímá ošetřovatelská péče a vyhrála prestižní cenu Sestra mého srdce.

Z této kategorie bylo možné vybírat ze šesti finalistek, všech vyhlašovaných kategorií, a to prostřednictvím webových stránek www.sestramehosrdce.cz. Nejvíce hlasů v on-line anketě získala naše Andrea Růžičková, která tak získala ocenění Sestra mého srdce v roce 2016. Letošní vítězkou Sestra roku v kategorii Přímé ošetřovatelské péče se stala Bc. Jitka Coufalová, staniční sestra oddělení pediatrické a resuscitační a intenzivní péče FN Ostrava, v druhé kategorii Vzdělávání a management vyhrál Mgr. Jiří Čáp, vrchní sestra Kliniky anesteziologie a intenzivní medicíny v pražském IKEMu.

Slavnostní předání ocenění 16. ročníku soutěže, které organizovalo vydavatelství Mladá fronta, se konalo v úterý 28. března 2017 v prostorách Hudebního divadla Karlín, Praha. Andrea Růžičková okouzlila svým úsměvem a přirozeným šarmem všechny návštěvníky karlínského divadla, porotce i samotného moderátora Libora Boučka. Její kandidaturu velmi energicky podpořila řada kolegů a kolegyň, a to nejen z Hořovic, ale též ze sesterské berounské nemocnice i z pardubického onkologického centra Multiscan. Andree v této soutěži fandilo též hodně spokojených pacientů, ale i rodinných příslušníků, příbuzných a sousedů z rodného Stašova.

Andreu přijela do Prahy podpořit asi dvacítka kolegů a kolegyň v čele s Blankou Červenkovou, hlavní sestrou hořovické nemocnice a s MUDr. Milanem Pastuchou, primářem hořovické ortopedii (viz foto). „Vnímám ocenění Andrejky jako docenění nejen její práce a osobního přínosu v ortopedickém oddělení, ale i jako ocenění práce všech sester hořovické nemocnice“, konstatovala po vyhlášení výsledky paní Červenková. Andrea Růžičková poděkovala všem kolegyním a kolegům za podporu a důvěru, kterou ji prokázali během soutěže.

Záštitu nad soutěží Sestra roku převzala i letos Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Patronát již tradičně převzal ministr zdravotnictví ČR Miloslav Ludvík a ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová. Garantem soutěže je Česká asociace sester. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodovala v rámci galavečera odborná porota, ve které post předsedkyně přijala PhDr. Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester.