Hořovická nemocnice se zaměřuje i na prevenci

24. 6. 2015

Nemocnice v Hořovicích se již řadu let kromě léčení věnuje i preventivní a osvětové činnosti, připojuje se k významným světovým dnům, ale i sama realizuje preventivně informační akce pro veřejnost. Tou poslední byla účast na akci Den bezpečí v berounském kempu, která se uskutečnila v pátek 19. června.

Akci organizuje již několik let město Beroun ve spolupráci s Policií ČR a dalšími záchrannými složkami a je hojně navštěvovaná především dětmi škol mateřských, základních, středoškoláky i rodiči s dětmi. Návštěvníci mohou během dne shlédnout ukázky z činnosti hasičů, policistů, psovodů, dozví se o bezpečném provozu na silnicích.
 Na stanovišti hořovické nemocnice si návštěvníci mohli vyzkoušet resuscitaci a dozvěděli se něco o poskytování první pomoci. Za odměnu si pak odnesli malý dárek – cestovní krabičku s náplastmi. „Dobrou zprávou je, že téměř všechny děti – a bylo jich více než tři stovky, zvládly základní postup resuscitace na jedničku, a to včetně těch nejmenších, školkových dětí,“ sdělil Rostislav Hájek, záchranář anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice Hořovice, který se akce účastnil. „S informacemi o první pomoci je třeba u dětí začít brzy, rád zjišťuji, že už i nejmenší děti ví, jak přivolat rychlou záchrannou pomoc,“ dodal.