Lucie9. 10. 2023

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Můj syn má 10 měsíců a před 3 měsíci prodělal těžkou pneumonií. Byli jsme 2 týdny v nemocnici. Od té doby, co nás pustili z nemocnice - stále pokašlává a při spánku ( v noci a občas i přes den) se mu potí hlavička. Když ho zvednu je na prostěradle téměř vždy mokré kolo pod hlavičkou . Posledních par týdnů je to ale mírně lepší ( má pod hlavičkou menší kolečko). Ohledně kašle - paní doktorka malého poslouchala a říkala, že na plicích nic neslyší , takže mu mám vyplachovat nosánek mořskou vodou, ale jsou to už 3 měsíce a já už začínám mít strach. Ptala jsem se i na to pocení - paní doktorka říkala, že to může být. Říkala jsem si, že se raději zeptám ještě na Vás názor zda je to normální.

Dobrý den, je mnoho faktorů, které ovlivňují kašel u dětí. Kromě infekcí dýchacích cest může být přítomen např. také reflux. Stejně tak u pocení je možno více příčin. Navíc kromě klinického vyšetření Vašeho dítěte by bylo potřeba doplnit některé informace (prospívání, jezení). Pokud se vám nedaří komunikovat s Vaším registrujícím pediatrem, máte právo na názor jiného tzv. “druhého” lékaře. S pozdravem, Štefflová

MUDr. Dominika Štefflová