Jana Nováková4. 2. 2024

Dobrý den, maminka, 68 let podstoupila chemoembolizaci (TACE), HCC v prav. jater. laloku v S6(kript. cirhóza) s dobrým výsledkem, bez komplikací. Den před propuštěním měla laboratorní nález z krve: C reaktivní protein S/P 243,0, Prokalcitomin S/P 0,19, krevní obraz:leukocyty 8.76,Erytrocyty 4,0,Hemog 125,Hematokrit 0.364,MCV 91,Tromboc. 256,MPV 10,9,Komentář KO bez kom., MCH 31,MCHC 343,RDV 15.0.V den kdy ji měli propustit z nemocnice, ji sdělili, že má v těle zánět, že ji domů nepustí. O hodinu později lékař rozhodl, že ji nakonec domů ještě tento den pustí domů. Po týdnu měla jít k prakt. lékaři na kontrolní CRP, KO, jaterní testy. Po týdnu krev. testy absolv., ale než dostala výsledek začaly silné průjmy. Maminku jsme odvezli do nemocnice, kde zjistili silný zánět okolo ložiska, plný hnisu, který praskl, infik. okolí, a došlo k rozpadu celého velkého jater. laloku. Nyní bojuje o život. Ptám se, zda se měly atb nasadit hned v nemocnici při vysokém CRP a jaká je nyní prognóza.Děkuji.

Dobrý den, není standardní, že by se musela nasadit ATB léčba při každém zvýšení CRP. Je to velmi individuální. prognózu si netroufnu odhadovat, vím strašně málo o pacientce a navíc jsem ji fyzicky neviděl, tak by ode mne odhady nebyly seriózní S pozdravem Prim. MUDr. Šmakal Martin