Benefiční koncert pro jubilejní dárce krve transfuzní stanice Nemocnice Hořovice

2. 6. 2014

Na čtvrtek 12. června 2014 od 20:00 hod. připravila Nemocnice Hořovice benefiční koncert pro jubilejní dárce krve. Hostem večera bude ve Společenském domě zpěvák Tomáš Klus.

Tato akce se koná při příležitosti Světového dne dárců krve, který se tradičně slaví 14. června. „Ten den byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací v roce 2003. Dárcovství krve je často jedinou možností, která rozhodne o záchraně člověka. Cílem této každoroční kampaně je zvýšit povědomí o potřebě bezpečných krevních derivátů  a platí především jako poděkování všem dárcům krve za jejich životy zachraňující činnost“, konstatuje Jana Šrámková, vedoucí sestra hořovické transfuzní stanice.

Jde o první benefiční koncert, který pro dárce této vzácné tekutiny pořádá Nemocnice Hořovice. Vstupenky na koncert byly téměř beze zbytku rozdány 400 jubilejním dárcům jako výraz poděkování. Smyslem celé akce je popularizace dárcovství krve, které je stále nedostatek. Účelem akce je v neposlední řadě i získání nových dárců, především z řad mladých obyvatel Berounska.

„Akce zaměřené na darování krve nejsou v Hořovicích novinkou“, říká Jana Šrámková. S pochopitelnou dávkou hrdosti dodává, že Transfuzní stanice Hořovice je největší ve svém druhu v celém Středočeském kraji. Jen v loňském roce přes její bránu prošlo víc než 11.000 dárců. Velký podíl na tomto úspěchu má řada profesních a zájmových sdružení. Nepochybně mezi ně patří Hořovické maminky, příslušníci Policie ČR z Berouna, z Rudné, ze Zbirohu (viz foto z pátečního darování krve, kterého se zúčastnilo 15 příslušníků Policie ČR), studenti berounských středních škol, SDH Drahlovice, Žebrák, Tlustice a řada sportovních klubů jako ragbisté, Berounští medvědi atd.

Velmi vděčná je naše transfuzní stanice také několika stovkám jubilejních dárců, kteří chodí darovat tu nejvzácnější a nenahraditelnou tekutinu i několikrát ročně. Pořádat tyto akce je potřeba, jelikož je více dlouhodobých dárců, ale méně těch nových“, říká vedoucí sestra Jana Šrámková. Dodává, že na mladé dárce byla primárně zaměřená akce „Miluješ? Daruj krev!“, kterou hořovická transfuzní stanice organizovala letos v únoru při příležitosti svátku svatého Valentina.