Zrealizovali jsme 1. porodnický kurz pro policisty

25. 4. 2016

V pátek 22. dubna Nemocnice Hořovice proškolila bezmála třicet berounských policistů. Tématem byly základní otázky okolo překotného porodu a péče o takto narozené děťátko. Iniciativa vznikla poté, kdy dálniční policisté asistovali u porodu rodičky, která nestihla dojet do nemocnice.

Nejprve účastníky kurzu přišel pozdravit MUDr. Aleš Klán, dlouholetý primář gynekologicko-porodnického oddělení. Poté slovo převzala MUDr. Lenka Martolosová, která poutavým způsobem vysvětlila přítomným policistům průběh porodu a předala jim cenné informace o tom, jak se zachovat v případě překotného porodu. Doktorka Martolosová odpověděla na řadu otázek zúčastněných policistů a na konci kurzu jim předala osvědčení o absolvování porodnického kurzu.

Nadporučík Mgr. Pavel Kincl, velitel obvodního oddělení Policie ČR v Berouně, poděkoval doktorce Martolosové a vedení nemocnice za zrealizování kurzu. „Každý policista umí zacházet se zbraněmi a přitom si přeje, aby nenastala situace, kdy bude nucen je použít. Tak i v případě porodu jsou nyní kolegové připravení pomoci, ale přitom si všichni budeme přát, aby taková situace vznikla,“ konstatoval nadporučík Kincl.

Spolupráci mezi policií a nemocnicí si chválí policisté i vedení nemocnice. „Tímto kurzem bychom rádi odstartovali sérii dalších vzdělávacích akcí, ať už se bude jednat o kurzy první pomoci nebo jiná specializovaná témata,“ sdělila závěrem Marcela Pučelíková, tisková mluvčí PČR v Berouně.